Vaginoplastika

Sužavanje vagine nakon porođaja

Poboljšanje izgleda intimne regije

Povećanje osećaja zadovoljstva tokom odnosa

Više samopouzdanja i samouverenosti

Pozivamo vas na besplatnu konsultaciju tokom promotivnog perioda na telefon

067/75-05-025

Šta je Vaginoplastika?

Vaginoplastika predstavlja rekonstruktivnu hiruršku proceduru kojom se sužava ulaz u vaginu. Ova procedura zasniva se na uklanjanju viška sluznice vagine uz rekonstrukciju mišića karličnog dna odnosno međice.

Izgled pre i posle intervencije

Kada je potrebna?

Najčešće kao posledica genetike, menopauze, ili prethodnog vaginalnog porođaja, dolazi do proširivanja ulaza vagine i gubitka osećaja tonusa i zategnutosti. Usled toga nastaje problem sa osećajem zadovoljstva tokom seksualnog odnosa. Pritom nezadovoljstvo izgledom intimne regije i učestale komplikacije poput suvoće i iritacije vagine česti su izazovi sa kojima se susreću žene nakon porođaja.

Rastezanje vaginalnog zida nastaje kao prirodan proces starenja, kada zbog preteranog istezanja struktura male karlice dolazi do nepovratnih promena, koje za rezultat imaju osećaj opuštenosti i raširenosti u intimnoj regiji, pogotovo tokom seksualnog odnosa.

Kako popraviti vaginalni tonus i elastičnost?

Trudnoća, vaginalni porođaj i starenje imaju veliki uticaj na tonus i elastičnost vaginalnih zidova. Ova stanja mogu dovesti do gubitka osetljivosti tokom odnosa uz smanjenje trenja, dok pojava simptoma poput iritacije i diskomfora u intimnoj regiji, sve je učestalija, pogotovo u periodu menopauze.

Zašto izabrati vaginoplastiku?

Istraživanja su pokazala da preko 20% žena ima problem sa gubitkom osećaja zategnutosti u intimnoj regiji. Ovaj simptom pogađa primarno starije žene, koje su završile svoju reproduktivnu funkciju.

Tradicionalno, ginekološka preporuka je da se u cilju jačanja mišića karličnog dna rade Kegelove vežbe, ali u slučaju kada one ne daju zadovoljavajuće rezultate, može se razmotriti primena hirurškog lečenja - vaginoplastike.

Da li sam kandidat za vaginoplastiku?

Nakon detaljnog razgovora sa našim doktorom, vrši se evaluacija uz zajedničko donošenje odluke. Tegobe poput osećaja opuštenosti, gubitka tonusa, seksualnog nezadovoljstva i čestih problema sa suvoćom i atrofijom vagine značajno utičnu na tip i način operacije. Pored vaginoplastike, moguće je u istoj operaciji raditi i ostale procedure poput labioplastike ili perineoplastike.

Način izvođenja:

Vaginoplastika se izvodi u uslovima lokalne anestezije. Primenom anestetičke kreme, a potom ubrizgavanjem anestetika, postiže se dugoročan efekat koji omogućava u potpunosti bezbolnu operaciju. Nakon toga, sama operacije traje oko 60min i podrazumeva uklanjanje viška vaginalnog zida i zatezanje struktura koje doprinose poboljšanju tonusa i elastičnosti vagine.

Hirurški konci koji se upotrebljavaju tokom ove intervencije se spontano resorbuju i ne zahtevaju skidanje. Takođe, usled upotrebe jako tankih konaca, ožiljak od intervencije je diskretan.

Proces oporavka:

Na osnovu detaljnih preporuka koje dobijate u našoj ordiniciji, savetuje se izbegavanje seksualnih odnosa u periodu od šest do osam nedelja. Takođe, neposredno nakon intervencije indikovana je pošteda od rada uz korišćenje hladnih obloga i pravilne higijene tretirane regije.

Nakon operacije učestala je pojava modrica, otoka i bola. Otok može trajati od dve do četiri nedelje. Uobičajeni oporavak podrazumeva da u roku od jednog dana možete da hodate dok se pošteda od rada savetuje do nedelju dana nakon operacije. Nakon tri nedelje, očekivano je vraćanje svakodnevnim aktivnostima, poput dizanja laganog tereta i vežbanja. Jako je bitno da izbegavate seksualne odnose bar šest nedelje nakon operacije, kako bi se omogućilo pravilno zarastanje rane i remodelacija ožiljka.

Koje su potencijalne komplikacije vaginoplastike?

Kao i svaka operacije, vaginoplastika ima svoje komplikacije. Najčešće dolazi do pojave krvarenja odnosno stvaranja hematoma ili kolekcije krvi u predelu operativne rane, dok retko dolazi do težih komplikacija poput povrede debelog creva ili infekcije rane. Vaginoplastika predstavlja sigurnu, bezbednu i proverenu tehniku, gde su rizici za pojavu komplikacija svedeni na minimum.

Najčešće postavljana pitanja

Kakve bolove mogu da očekujem nakon vaginoplastike?
Postoji izvesna nelagodnost, ali se lako kontroliše lekovima protiv bolova i paketima leda. Većina pacijenkinja prestaje da koristi lekove protiv bolova nakon 4-5 dana nakon operacije.
Koliko brzo mogu da imam odnose nakon vaginoplastike?
Preporuka je da se izbegavaju seksualni odnosi bar šest nedelja kako bi se osigurali najbolji rezultati, kako estetski tako i funkcionalni.
Koliko dugo će trajati rezultati?
Rezultati vaginoplastike će trajati doživotno. Naravno, kako starimo, telo ima tendenciju da se opusti, ali vagina se neće vratiti u stanje u kojem je bila pre operacije, bez obzira na starenje i menopauzu, što joj daje prednost u odnosu na neinvazivne metode poput lasera. Više o neinvanzivnim metodama pogledajte na linkovima: Fileri u intimnoj regiji, RejuVag tretman, Sectum Nrose - zatezanje i sužavanje vagine
Da li se druge procedure mogu kombinovati sa vaginoplastikom?
Mnogi pacijenti biraju da imaju labioplastiku istovremeno sa vaginoplastikom. Pored toga, moguće je kombinovanje sa našim neinvazivnim tretmanima poput primene Filera u intimnoj regiji i Rejuvag tretmana, koji dodatno mogu poboljšati efekat operacije. Više možete pogledati na linkovima:
Hijaluronski fileri u intimnoj regiji, RejuVag tretman, Sectum Nrose - zatezanje i sužavanje vagine, Labioplastika

Mesec žena -
50% popusta na sve estetske tretmane! Rezervišite sada!

067/75-05-025