Perineoplastika

Rekonstrukcija i približavanje mišića karličnog dna

Poboljšana seksualna funkcija

Poboljšanje tonusa i zategnutosti mišića karličnog dna

Lepši izgled intimne regije

Pozivamo vas na besplatnu konsultaciju tokom promotivnog perioda na telefon

067/75-05-025

Šta je perineoplastika?

Perineoplastika predstavlja hiruršku proceduru kojom se zateže međica ili perineum, odnosno prostor između anusa i vagine. Korekcijom i sužavanjem perineuma dolazi do vraćanja funkcije, udobnosti i podmlađivanja intimne regije.

Izgled pre i posle intervencije

Zašto perineoplastika?

Kao što nakon porođaja i trudnoće dolazi do razdvajanja ili dijastaze mišića prednjeg trbušnog zida, isti proces se dešava na nivou mišića karličnog dna odnosno perineuma. Uz pomoć perineoplastike postiže se efekat zatezanja i sužavanja otvora vagine što značajno doprinosi poboljšanju izgleda intimne regije.

Uprkos velikom broju neinvazivnih tretmana koji postoje na tržištu, određeni broj žena se odlučuje za hirurško lečenje. Potreba za trajnim rešenjem osećaja opuštenosti i raširenosti u predelu otvora vagine, kao i nepotpuno zatvaranje vaginalnog otvora su najčešći razlozi za ovom rekonstruktivnom operativnom procedurom.

Perineoplastika ima za cilj da ojača i zategne perineum i suzi vaginalni otvor, što za posledicu ima privlačniji i mladalački izgled.

Kome se preporučuje rekonstrukcija perineuma?

Tokom života, dolazi do promena koje nastaju kao posledica vaginalnog porođaja, načina života, pogotovo prekomerne telesne težine i starenja, kada dolazi do slabljenja i rastezanja mišića karličnog dna, koji su ključni u održavanju ravnoteže i stabilnosti organa male karlice. Početkom menopauze usled nedostatka estrogena smanjuje se količina kolagena i elastina.

Višak kože ili pojava spada zadnjeg zida vagine predstavljaju neke od najčešćih razloga zbog kojih se pacjientkinje javljaju. Pogotovo, ovi simptomi su prisutni prilikom napora, odnosno porasta pritiska u trbuhu, kada dolazi do pojave poluloptastog ispupčenja zadnjeg zida vagine.

Neki od razloga zbog kojih se žene odlučuju za perineoplastiku su:
  • Osećaj opuštenosti i raširenosti u predelu otvora vagine
  • Izražen ožiljak od epiziotomije ili rupture nastao kao posledica porođaja
  • Gubitak osećaja tokom seksualnih odnosa
  • Učestale vaginalne infekcije

Kako se izvodi perineoplastika?

Perineoplastika se izvodi u uslovima lokalne anestezije, nakon aplikacije, pravi se rez na koži i potom uklanja višak tkiva. Zatim se vrši ušivanje rane posebnim hirurškim koncima koji su resorptivni, odnosno nije potrebno skidanje konaca. Operacija traje oko sat vremena. Usled otoka tkiva, nakon operacije može doći do pojave osećaja nelagodnosti u predelu rane.

Šta mogu da očekujem nakon perineoplastike?

Kao i nakon svake operacije, potreban je određeni period da rana zaraste. U prvim danima možete očekivati pojavu otoka i nelagodnosti, s tim da će te dobiti detaljna uputstva za negu rane i ponašanje u toku postoperativnog perioda.

Tokom postoperativnog oporavka savetuje se:
  • Izbegavanje seksualnih odnosa šest nedelja
  • Pošteda od intenzivne fizičke aktivnost četiri nedelje
  • Posebna higijena operisanog područija
  • Upotreba higijenskih uložaka

Da li je vaginoplastika isto što i perineoplastika?

Ne, nije isto, ali u nekim slučajevima može doći do određenog preklapanja, kada se istovremeno rade obe procedure. Vaginoplastika se odnosi na resekciju i uklanjanje viška zida vagine čime dolazi do zatezanja i rekonstrukcije zadnjeg vaginalnog zida, dok kod perineoplastike dolazi do sužavanja i uklanjanja viška kože predela između ulaza u vaginu i anusa odnosno međice.

Najčešće postavljana pitanja

Da li je perineoplastika sigurna operacija?
Da, perineoplastika je bezbedna procedura, sa jako niskom stopom komplikacija. Posebno je posvećena pažnja da se tokom operacije koriste najkvalitetniji instrumenti i materijali, kako bi se obezbedio najbolji mogući rezultat.
Da li je operacija bolna?
Neposredno pre operacije aplikuje se lokalni anestetik. Posebna pažnja je posvećena da osećaj bola bude sveden na minimum, odnosno da je prisutna samo nelagodnost u regiji u kojoj se radi. Upotrebljava se lokalna anestezija koja obezbeđuje bezbolan tretman kao i odsustvo bola nakon same operacije.
Koje su potencijalne komplikacije perineoplastike?
Kao i kod svake operacije, bez obzira na sve, dolazi povremeno do pojave komplikacija i neželjnih događaja. Neke od češći komplikacija predstavljaju: krvarenje, infekcije, bolni odnosi ili nezadovoljstvo izgledom intimne regije nakon operacije.
Koje su kontraindikacije za perineoplastiku?
Ova operacija se ne preporučuje kod osoba koje su trudne, imaju karcinom ginekološkog porekla i/ili aktivnu genitalnu infekciju.

Mesec žena -
50% popusta na sve estetske tretmane! Rezervišite sada!

067/75-05-025